5/5 - (1 امتیاز)

شستشوی پرده لوردراپه یا پرده کرکره ای عمودی

در این مقاله، روش شستشوی پرده لوردراپه یا شستشوی پرده کرکره ای عمودی را از جدا کردن پرده لوردراپه از چوب پرده تا آماده سازی برای شستشو و نصب پرده لوردراپه در چوب پرده بعد از شستشو را توضیح می دهیم.

شستشوی پرده لوردراپه یا پرده کرکره ای عمودی

از پرده کرکره ای عمودی یا لوردراپه اغلب در ادارات و شرکت ها و سازمان ها استفاده می‌شد اما امروزه به دلیل تنوع در جنس و طرح و شکل‌های آن برای پوشش پنجره در خانه‌ها نیز زیاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. پرده کرکره ای عمودی امروزی از جنس‌های سولیت، بنر و مش تولید می‌شوند و روی آنها نقش و نگار منظره، گل‌ها و نیز نقش‌های کارتونی برای اتاق کودکان طراحی می‌شود.

در ادامه، نمونه هایی از طرح های پرده لوردراپه یا کرکره ای عمودی را آورده ایم که ظاهر زیبا و جذابی دارند سپس مراحل شستشوی پرده لوردراپه را آورده ایم.

شستشوی پرده لوردراپه یا پرده کرکره ای عمودی

شستشوی پرده لوردراپه یا پرده کرکره ای عمودی

شستشوی پرده لوردراپه یا پرده کرکره ای عمودی

مراحل شستشوی پرده لوردراپه یا کرکره عمودی

  • ابتدا به آرامی زنجیرهای پایینی نوارهای پرده را از وزنه‌ها جدا نموده
  • سپس وزنه‌های پرده را از داخل نوارها بیرون بکشید و همگی را داخل یه تشت قرار داده و به کمک شوینده مناسب تمیز نمایید.
  • برای جدا نمودن نوارهای پرده لوردراپه از قلاب‌های بالا٬ هر کدام از نوارها را کمی به طرف بالا کشیده و از قلاب خارج نمایید.
  • پس از باز کردن تمامی نوارها می‌توانید با شل کردن پیچ‌های جلویی گیره‌های پرده که ریل را به سقف و یا دیوار متصل نموده‌اند ریل پرده را نیز باز کرده و شستشو دهید.
  • برای شستشوی نوارهای پرده لوردراپه بهتر است بعد از درآوردن زنجیر و وزنه های پرده از نوارهای پرده، نوارهای پرده را رول کرده و به خشکشویی معتبر جهت شستشو ارائه دهید که پرده با کیفیت خوب شستشو شود.

خشکشویی پرده لوردراپه یا پرده کرکره ای عمودی

برای شستشوی پرده لوردراپه می توانید از خدمات خشکشویی مهروز در غرب تهران، شهرک اکباتان استفاده نمایید. ضمنا خشکشویی مهروز به برخی مناطق شهر تهران و شهرستان های اطراف تهران، پیک یا سرویس دریافت و تحویل دارد که می توانید از خدمات سرویس دریافت و تحویل خشکشویی مهروز استفاده نمایید همچنین می توانید به صورت حضوری در ساعات کاری به خشکشویی مهروز مراجعه نمایید.

نصب مجدد پرده لوردراپه پس از شستشو

برای نصب پرده لوردراپه بعد از شستشو، مراحل ذیل را انجام دهید:

  • ابتدا ریل پرده را در داخل گیره‌ها جا انداخته و پیچ‌های جلویی را کاملا سفت نمایید.
  • با خشک شدن کامل نوارها آنها را توسط قلاب بالایی ریل پرده آویزان نموده و وزنه‌های پایینی را نیز داخل لبه‌های پایینی نوارها قرار دهید.
  • در آخر زنجیر پایینی نوارها را از یک طرف (نوار ابتدایی و یا انتهایی) به ترتیب در قلاب وزنه‌ها قرار دهید.

نکات قابل توجه در شستشوی پرده لوردراپه:

معمولا شستن ریل پرده لوردراپه یا پرده عمودی وزنه‌ها و زنجیرها نیاز به ملاحظه خاصی ندارد فقط باید دقت شود در زمان شستشو زنجیرها پاره نشده و یا قلاب‌های پلاستیکی آن نشکنند.

پرده‌های کرکره‌ای نباید زیاد جابه‌جا یا از تیغه اصلی خود جدا شوند زیرا در این صورت کارایی و زیبایی اولیه خود را از دست خواهند داد.

برخی از انواع پرده‌ لوردراپه قدیمی دارای قلاب‌های نازک گالوانیزه هستند که کشیدن و خم کردن بیش از حد آنها می‌تواند به آن آسیب وارد نماید.

دقت نمایید هرگز در شستشوی پرده از برس‌های زبر استفاده نشود چراکه این برس‌ها می‌توانند منجر به نخ کش شدن و یا از بین رفتن دوخت طرح‌های روی نوار پرده لوردراپه شوند.

توجه نمایید در زمان قرار دادن زنجیر پایین پرده نواری از قلم نیفتد که در این صورت لازم است بقیه قلاب‌ها را مجددا آزاد و زنجیر نوار مورد نظر را نیز متصل نمایید.

خشکشویی آنلاین میشوره زیرمجموعه خشکشویی مهروز است و با افتخار آماده ارائه خدمات مختلف خشکشویی برای مشتریان محترم است.

برای مشاهده سایر مقالات آموزشی خشکشویی مهروز به لاندری مگ خشکشویی مهروز که وبلاگ تخصصی خشکشویی است مراجعه نمایید.

کلمات کلیدی:

شستشوی پرده لوردراپه , شستشوی پرده کرکره ای عمودی , خشکشویی پرده لوردراپه , خشکشویی پرده کرکره ای عمودی , پرده لوردراپه , پرده کرکره ای عمودی , شستشوی پرده لوردراپه , لوردراپه , پرده کرکره ای , شستشوی پرده لوردراپه , شستشوی پرده کرکره ای عمودی , خشکشویی پرده لوردراپه , خشکشویی پرده کرکره ای عمودی , خشکشویی مهروز , خشکشویی پرده , شستشوی پرده , شستشوی لوردراپه , خشکشویی پرده لوردراپه , خشکشویی پرده کرکره ای , شستشوی پرده لور دراپه , خشکشویی پرده لور دراپه , پرده لور دراپه , لور دراپه , شستشوی پرده لور دراپه , خشکشویی پرده لور دراپه , شستشوی لور دراپه , خشکشویی پرده لور دراپه

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *