5/5 - (5 امتیاز)

شستشوی عروسک های پولیشی و معرفی و نگهداری عروسک های پولیشی را در این مقاله بررسی می کنیم. جزو آن دسته از عروسک ها و اسباب بازی هایی هستند که کودکان همواره از این عروسک ها در سنین مختلف استفاده می کنند. تولیدکنندگان، این عروسک ها را در اشکال و سایزهای متفاوت تولید و روانه بازار کرده‌اند.

 

شستشوی عروسک های پولیشی

معرفی عروسک های پولیشی یا پلاشی

عروسک پولیشی واژه متداول و متاسفانه نادرست در بین دوستدارن و دست اندر کاران این نوع از عروسک است. در حالیکه واژه صحیح، پلاشی یا plushy است. پلاشی به معنی مخملی و پرزدار، نوع جنس پارچه به کار رفته در ساخت این نوع از عروسک هاست. عروسک های پلاشی در برخی کشورها با نام stuufed toy یا عروسک های پر شده نیز شناخته میشوند.

 

برخی از عروسک های پولیشی، حیوان نما یا مشابه حیوانی خاص و برخی از آنها انسان نما و برخی نیز مشابه شخصیت های کارتونی هستند و طراحی منحصر به فردی دارند. به همین جهت کودکان به سرعت جذب بازی با عروسک های بزرگ و کوچک می شوند.

 

از آنجاکه علاقه‌ی زیاد کودکان به این اسباب بازی ها می تواند به خاطر ماهیت نرم، ظریف و غیر شکننده بودن آنها باشد درنتیجه، کودکان به راحتی می توانند ساعت ها به بازی با عروسک ها سرگرم شوند و آنها را با خود به مکان های مختلف، حتی رختخواب خود یا بیرون از خانه و حتی مهدکودک و … ببرند. به همین دلیل است که تمیز و بهداشتی نگه داشتن این عروسک ها می تواند در حفظ سلامتی کودکان موثر باشد و استرلیزه کردن این عروسک ها همیشه مورد توجه والدین و مراقبان کودک قرار گرفته است.

مهدهای کودک و مراکز نگهداری و مراقبت از کودکان نیز از انواع عروسک های پولیشی و … برای بازی و سرگرم شدن کودکان استفاده می کنند.

 

اکثر سازندگان عروسک های پولیشی و نرم از تمیز و بهداشتی بودن عروسک ها غافل نبوده و همواره این اسباب بازی ها را با کمک مواد اولیه‌ایی ساخته اند که استرلیزه کردن و شستن آنها به سادگی امکان پذیر باشد. چرا که امکان آلودگی این دسته از عروسک ها به خاطر خاصیت پارچه ای و استفاده ی مداوم کودکان بسیار زیاد است و از آنجا که کودکان از حساسیت جسمی و فیزیکی بالایی برخوردار هستند، نیاز است هر چند مدت یکبار عروسک ها را تمیز کرده یا شستشو دهید که منجر به انتقال آلودگی از عروسک و اسباب بازی به کودکان نشوند.

 

شستشوی عروسک های پولیشی

با توجه به اندازه یا سایز عروسک و جنس عروسک و میزان کثیفی عروسک، می توان نسبت به شستشوی عروسک اقدام کرد. درصورتیکه عروسک شما کوچک است و موقع خرید عروسک از فروشنده پرسیده اید و می دانید می توانید عروسک را داخل ماشین لباسشویی خانگی بشویید و از جنس و کیفیت و رنگ عروسک اطمینان دارید می توانید عروسک را درصورتیکه سایز خیلی کوچک دارد و با خیس شدن و آب کشیدن داخل ماشین لباسشویی، وزنش نسبت به ماشین لباسشویی زیاد نمی شود آن را داخل ماشین لباسشویی بیاندازید و با آب سرد بشویید.

 

درصورتیکه از جنس عروسکتان مطمئن نیستید و احساس می کنید ممکن است داخل ماشین لباسشویی خراب شود، اگر میزان کثیفی عروسک کم است و می توانید آن را با دست بشویید این کار را انجام دهید، اما اگر نمی توانید عروسک را خودتان بشویید بهترین کار، دادن عروسک به خشکشویی معتبر جهت شستشوی عروسک است.

معمولا عروسک با اندازه 40 سانتی متر به بالا جزو عروسک متوسط محسوب می شود که وقتی آب بخورد و خیس شود وزنش سنگین می شود، البته به میزان عمق یا چاقی عروسک و مواد استفاده شده داخل عروسک نیز بستگی دارد.

درصورتیکه سایز عروسک، متوسط یا بزرگ است، توصیه می کنیم از شستشوی عروسک داخل خانه خودداری نمایید و آن را به خشکشویی معتبر در شهرتان که شستشوی عروسک انجام می دهد ارائه دهید تا عروسک شما تمیز و قابل استفاده برای فرزندتان باشد.

 

شستشوی عروسک خشکشویی عروسک

 

اگر نمی توانید عروسک هایتان را در خانه بشویید می توانید از خدمات شستشوی عروسک خشکشویی مهروز و خشکشویی آنلاین میشوره استفاده نمایید تا عروسک شما مثل روز اول، تمیز و پاکیزه شود و فرزندتان به راحتی با عروسک بازی و تفریح کند.

 

برای مشاهده برخی نمونه کارهای شستشوی عروسک بزرگ خشکشویی مهروز و میشوره روی لینک کلیک کنید. لازم به ذکر است خشکشویی مهروز و میشوره، عروسک بزرگ خرسی یا عروسک بزرگ شاسخین تا 2.5 متر قد را با بهترین مواد، شستشو می کند.

 

نحوه شستشوی موی عروسک

اگر می خواهید با روش شستشوی موی عروسک آشنا شوید مقاله نحوه شستشوی موی عروسک را مطالعه نمایید.

 

کلمات کلیدی:

شستشوی عروسک های پولیشی , معرفی عروسک های پولیشی یا پلاشی , شستشوی عروسک پولیشی , شستشوی عروسک بافتنی , شستشوی عروسک نمدی , شستشوی موی عروسک , شستشوی عروسک در ماشین لباسشویی , نحوه شستشوی عروسک پولیشی , نحوه شستشوی عروسک بافتنی , نحوه شستشوی عروسک نمدی , شستشوی عروسک خرس , شستشوی عروسک خرسی , خشکشویی عروسک خرس , خشکشویی عروسک خرسی , شستشوی عروسک شاسخین , خشکشویی عروسک شاسخین , شستشوی عروسک خرس بزرگ , شستشوی عروسک خرسی بزرگ , خشکشویی عروسک خرس بزرگ , خشکشویی عروسک خرسی بزرگ , شستشوی عروسک شاسخین بزرگ , خشکشویی عروسک شاسخین بزرگ , نحوه شستشوی موی عروسک , نحوه شستشوی عروسک در ماشین لباسشویی , خشکشویی عروسک پولیشی , خشکشویی عروسک بافتنی , خشکشویی عروسک نمدی , خشکشویی موی عروسک , خشکشویی عروسک در ماشین لباسشویی , نحوه خشکشویی عروسک پولیشی , نحوه خشکشویی عروسک بافتنی , نحوه خشکشویی عروسک نمدی , نحوه خشکشویی موی عروسک , نحوه خشکشویی عروسک در ماشین لباسشویی , خشکشویی عروسک , شستشوی عروسک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *