5/5 - (3 امتیاز)

نحوه شستشوی موی عروسک و روش شستشوی موی عروسک جزو مواردی است که والدین به دنبال راهکار مناسب آن برای عروسک فرزندشان هستند تا فرزندان با خیال آسوده با عروسک بازی و ارتباط برقرار کنند. در این مقاله، نحوه شستشوی موهای عروسک را معرفی می کنیم.

 

نحوه شستشوی موی عروسک

برای حفظ زیبایی موهای عروسک مثل روز اول و جلوگیری از کثیف و شلخته شدن آن، باید با روش های صحیح و مناسب، مو و لباس های عروسک را هر چند وقت یک بار شستشو دهید تا به عروسک آسیب وارد نشود.

 

توجه: لطفا مراقب باشید درصورتیکه نمی توانید این کار را به درستی انجام دهید یا از مشخصات نحوه شستشوی عروسک تان اطلاع ندارید و احساس می کنید ممکن است به عروسک یا موهای عروسک آسیب برسانید از انجام این کار خودداری نمایید و عروسک را به خشکشویی معتبر در شهر بدهید تا کار شستشو را انجام دهد، درصورتیکه بی احتیاطی کنید یا مراحل کار را به درستی انجام ندهید ممکن است به عروسک آسیب جدی وارد کنید.

 

توجه: درصورتیکه عروسک مکانیکی دارید که سالم است و کار می کند، موهای آن را نشویید. حتی اگر مراقب خشک نگه داشتن بدن عروسک خود باشید نیز مقدار کمی آب می تواند باعث آسیب شود و سیستم مکانیکی عروسک از کار بیفتد. به عروسک هایی که سخنگو هستند یا حرکتی انجام می دهند و از باتری یا منبع تغذیه برای صدا یا حرکت استفاده می کنند عروسک مکانیکی گفته می شود.

 

نکته: برای تمیز کردن عروسک مکانیکی از دستمال مرطوب یا نم استفاده نمایید و احتیاط کنید تا بیش از حد خیس نشود که کثیفی روی عروسک بچسبد.

 

موهای عروسک تاثیر زیادی بر زیبایی آن دارد و اگر موهای او کثیف و ژولیده باشد، عروسک شما دیگر زیبا و نو به نظر نمی رسد و ممکن است فرزندتان نتواند با عروسک رابطه خوبی برقرار کند، پس حتما موهای عروسک خود را به بهترین شکل مراقبت کنید و درست شانه بزنید. همچنین لباسهایش را بشویید و نگذارید کثیف شوند.

می توانید موهای عروسک تان را با شامپو بچه و نرم کننده بشویید.

توجه: قبل از شروع شستشوی موهای عروسک، درصورتیکه عروسک لباس، کفش و … دارد که قابل درآوردن و جدا کردن است لباس را دربیاورید تا در حین شستشو خیس نشود سپس شروع به شستشو نمایید.

 

روش شستشوی موی عروسک با نرم کننده

به آرامی موهای عروسک را با آب خیس کنید و با دقت و آرامش، مقدار کمی اسپری تمیز کننده به موهای عروسک اسپری کنید و به عنوان شامپو از آن استفاده کنید. سپس موهای عروسک را با آب گرم بشویید و با حوله خشک کنید دقت کنید از آب زیاد برای شستشوی موهای عروسک استفاده نکنید که چسب موهای عروسک شل شود، اگر دیدید چسب قسمت هایی شل شده است بعد از خشک شدن موهای عروسک می توانید از چسب حرارتی برای چسباندن آن استفاده کنید.

 

بعد از خشک کردن موهای عروسک با حوله، مقداری نرم کننده را روی موهای عروسک اسپری کنید و سپس به آرامی موهای عروسکتان را شانه بزنید.

 

اگر موهای عروسکتان مجعد آسیب دیده شدند می توانید از یک اسپری وینیل اتومبیل استفاده کنید. اسپری را به موهای عروسکتان بزنید و سپس یک کیسه پلاستیکی روی سر عروسک بکشید و با یک باند کشی سر و اطراف گردن عروسک را به مدت 48 ساعت محکم ببندید .بعد از گذشت این زمان کیسه را بردارید و بگذارید موها در هوای آزاد خشک شوند، بعد از آن موها را با آب گرم بشویید.

 

روی موهای مرطوب عروسک، نایلونی را که تا بالای زانوی آن برسد، قرار دهید و اجازه دهید تا موها کاملا خشک شوند.

 

زمانی که موهای عروسک کاملا خشک شد آن را شانه کنید. می توانید به موها بیگودی های کوچک بپیچید و چند ساعت بگذارید به همان صورت بماند تا حالت بگیرد می توانید یکی از بیگودی ها را باز کنید اگر موها دلخواه شما بود بقیه را نیز باز نمایید و در غیر اینصورت کمی زمان دهید تا موها حالت دلخواهتان را بگیرند.

 

روش شستشوی موی عروسک

 

نحوه شستشوی موی عروسک با شامپو بچه

در یک ظرف مناسب مقداری آب سرد بریزید، زیرا آب گرم یا داغ باعث در هم پیچیدن موهای عروسک می شود مخصوصا اگر موهای عروسک فر باشد.

1/4 قاشق چایخوری شامپو بچه را به ظرف آب سرد بریزید و هم بزنید تا در آب حل شود، از شامپوهای معمولی برای شستن موهای عروسک استفاده نکنید. موهای عروسک را درون ظرف قرار بدهید، موهای عروسک را تکان بدهید و با انگشت ماساژ بدهید تا کف کنید.

 

حدودا 10 دقیقه اجازه بدهید کف روی موها باقی بماند، تا گره موها باز شود بعد از گذشت این زمان موها را 3 بار آب بکشید. از تمیز شدن کف شامپوها مطمئن شوید زیرا اگر کف روی موها باقی بماند باعث آسیب دیدن موهای عروسک می شود. اگر با سه بار آبکشی تمیز نشد باز موهای عروسک را به آرامی آبکش کنید.

 

موها را به آرامی با حوله خشک کنید موهای خیس را هرگز شانه نزنید عروسک را از پاها آویزان کنید تا خشک شوند، وقتی به مقدار کم نم دار هستند موها را شانه دانه ریز به آرامی شانه بزنید. در آخر موهای عروسک را با کش یا گیر ببندید. برای اینکه موهای عروسک گره نخورند بعد از هر بار بازی موهای عروسک را به آرامی شانه بزنید بهتر است موهای عروسک باز نباشند.

 

برای عروسک باربی، از نرم کننده ملایم و صابون ملایم استفاده کنید. برای شامپو بهتر است از شامپو بچه استفاده کنید. اگر عروسکی با موهای مشابه عروسک باربی دارید، در آن شرایط نیز از این محصولات استفاده کنید.

اگر عروسک شما بزرگتر است و موهایش آسیب دیده است، از نرم کننده ملایم پارچه استفاده کنید. این به تمیز کردن موهای عروسک کمک می کند و همچنین می تواند به بازیابی درخشش و نرمی آن کمک کند. همچنین می تواند بوهایی را که در طول زمان در موهای عروسک ایجاد شده است از بین ببرد.

به طور کلی، استفاده از محصولات ملایم بهترین کارایی را دارد. موهای عروسک بسیار ظریف تر از موهای انسان است، بنابراین شامپو بچه یا نرم کننده ملایم برای شستشوی موهای عروسک، ایده آل است.

 

شستشوی عروسک

اگر نمی توانید عروسک هایتان را در خانه بشویید می توانید از خدمات شستشوی عروسک خشکشویی مهروز و خشکشویی آنلاین میشوره استفاده نمایید تا عروسک شما مثل روز اول، تمیز و پاکیزه شود و فرزندتان به راحتی با عروسک بازی و تفریح کند.

 

برای مشاهده برخی نمونه کارهای شستشوی عروسک بزرگ خشکشویی مهروز و میشوره روی لینک کلیک کنید. لازم به ذکر است خشکشویی مهروز و میشوره، عروسک بزرگ خرسی یا عروسک بزرگ شاسخین تا 2.5 متر قد را با بهترین مواد، شستشو می کند.

 

منبع: بیتوته

 

کلمات کلیدی:

نحوه شستشوی موی عروسک , روش شستشوی موی عروسک , نحوه شستشوی موهای عروسک , روش شستشوی موهای عروسک , شستشوی عروسک های پولیشی , معرفی عروسک های پولیشی یا پلاشی , شستشوی عروسک پولیشی , شستشوی عروسک بافتنی , شستشوی عروسک نمدی , شستشوی موی عروسک , شستشوی عروسک در ماشین لباسشویی , نحوه شستشوی عروسک پولیشی , نحوه شستشوی عروسک بافتنی , نحوه شستشوی عروسک نمدی , شستشوی عروسک خرس , شستشوی عروسک خرسی , خشکشویی عروسک خرس , خشکشویی عروسک خرسی , شستشوی عروسک شاسخین , خشکشویی عروسک شاسخین , شستشوی عروسک خرس بزرگ , شستشوی عروسک خرسی بزرگ , خشکشویی عروسک خرس بزرگ , خشکشویی عروسک خرسی بزرگ , شستشوی عروسک شاسخین بزرگ , خشکشویی عروسک شاسخین بزرگ , نحوه شستشوی موی عروسک , نحوه شستشوی عروسک در ماشین لباسشویی , خشکشویی عروسک پولیشی , خشکشویی عروسک بافتنی , خشکشویی عروسک نمدی , خشکشویی موی عروسک , خشکشویی عروسک در ماشین لباسشویی , نحوه خشکشویی عروسک پولیشی , نحوه خشکشویی عروسک بافتنی , نحوه خشکشویی عروسک نمدی , نحوه خشکشویی موی عروسک , نحوه خشکشویی عروسک در ماشین لباسشویی , خشکشویی عروسک , شستشوی عروسک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
احساس رایگان برای کمک!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *